Pse ARRA eshte 1 nga 10 ushqimet me te mira gjate shtatezanise??

ARRA është një nga 10 Ushqimet më të mira Gjatë Periudhës së Shtatzënisë.A e dini PSE???

Me praninë e elementëve si: Omega-3 në sasi të larta, Vit A,B1,B2,C,E,F,PP,karotinë (imunostimulues natyral),Mg(element anti stres),K (stabilizues i tensionit arterial),Zn(përgjegjës për mirëfunksionimin e gjëndrave seksuale,rregullon nivelin e testosteronit në gjak) , sasisë së lartë të hekurit, fitonutrientët, antioksidantët etj arra:
1- Nxit zhvillimin e përgjithshëm të shëndetshëm të fetusit
2- Ndihmon në zhvillimin e sistemit nervor duke ndikuar në vijueshmëri në të përqëndruarit, në të kutptuarit më shpejtë të fjalëve, forcimin e memories dhe përgjigjes konjuktive duke rritur shkallën e inteligjencës

3-Ndihmon në mirëformimit e shikimit të tij

4- Parandalon shfaqen e astmës dhe ekzemës

5- Parandalon lindjen e tij në peshë të vogël

6-Ndihmon në zhvillimin e kockave dhe kolagjenit

7- Tek nëna parandalon hipertensionin e shtatëzanisë, depresionin pas lindjes, mbron vazat e gjakut

8- Arra përmban melatoninën e cila ndihmon kundër ҫrregullimeve të gjumit

9-Përdorimi pas lindjes ndihmon në prodhimin e qumshtit të gjirit dhe rritjen e vlerave të tij

Dhe të gjitha këto vlera ua garanton 100%Hemani me Vajin e tij të Arrës, prodhuar me cilësinë më të lartë, e cila ndihet që lugën e parë që provoni.

Vetëm një lugë ҫaji në ditë dhe ju keni marrë suplementin më të mirë për trurin dhe zhvillimin e bebit tuaj.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s