Sa kg bie ne peshe pas nje diete, nje moter na rrefen eksperiencen e saj!

A ju ka ndodhur te lexoni nje diete ne internet dhe te gjendeni perball dyshimit se sa te verteta jane ato shifra qe reklamohen 3, 5 apo 7 kg ne pak dite?!  
Nje moter ndan me ne eksperiencen e saj ne nje nga dietat qe mund ta keni hasur edhe ju me pare: Dieta me patate te ziera dhe kos.
Kjo diete mbahet 3 dite.

Dita e pare

Mengjesi:1 patate e zier dhe 1gote uje kos

Dreka: 2 patate dhe 1gote kos

Darka: 2 gota kos.

Dita e dyte

Mengjesi :1 gote kos

Dreka: 2patate dhe 1 gote kos

Darka: 1 patate dhe 1 gote kos

Dita e trete

Mengjesi: 1 patate

Dreka: 1 patate dhe 1gote kos

Darka: 1 gote kos

P.s patatet ziehen dhe konsumohen pa kripe!

Kjo diete premton 5kg renie ne peshe!

Motra e nderuar na tregon se ne fillim te dites se pare eshte peshuar per te ditur gjendjen fillestare te trupit, ne vazhdim ka ndjekur dieten me rigorozitet dhe me nje vullnet per tu vleresuar. Pavaresisht se eshte nje amvise e rregullt, e gjendur prane gatimeve cdo dite ajo nuk ka rene pre e tundimeve te gatimeve te shijshme por ka respektuar dieten ne detaje( nuk konsumohet asgje tjeter pervec atyre qe thuhen ne diete).Gjate ketyre diteve ka konsumuar 2 litra uje ne dite!
Motra na tregon se kjo eksperience per shkak te kushteve qe prekem me larte ka qen pak e veshtire per te, por ajo ka ndjere nje lehtesim te madh ne trupin e saj. Ndryshimi eshte ndjere ne fillim te dites se dyte me zonen e barkut, dhe eshte finalizuar ne fund te dites se trete me nje renie prej 2.1 kg. Pavaresisht shifrave ajo ndjehet shume mire me veten dhe trupin e saj dhe thote se in shaa Allah pas disa javesh do e provoj serish.

Gjithashtu ajo do te theksoj se nuk e rekomandon kete diete per motrat qe kane probleme me stomakun pasi stomaku ndjen nevojen per ushqim dhe rrit prodhimin e lengut gastrik, as per ato qe vuajn nga anemia per shkak se me kete diete nuk merren te gjitha vlerat ushqimore!

E falenderojme shume motren ne fjale dhe i urojme mbi te gjitha shendet dhe vullnet per te realizuar objektivat e saj ne kete fushe!
Dieta eshte marre nga qiriu.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s