Vaji i farave te sheges, i domosdoshem per cdo femer!

Vaji natyral i farave të shegës i presuar në të ftohtë ka efekt parandalues për ataket kardiake,për presionin e lartë të gjakut,aterosklerozën dhe për sëmundje të tjera të zemrës.
Antioksidantët prezentë në vajin e shegës ndihmojnë në parandalimin e kancerit te gjirit,kolonës,lëkurës,prostatës.
*Parandalon leuçeminë dhe tumorin.
Ka përbërës që ndihmojnë në uljen e kolesterolit,duke frenuar akumulimin e qelizave të këqija të yndyrës.
Fitoestrogjenët që janë prezentë në vajin e farave të shegës ndihmojnë për të luftuar ç`rregullimet hormonale.
Përmban vitaminat B, C dhe minerale që përmirësojnë sistemin imunitar dhe e bëjnë organizmin tonë më të fortë.
Vaji i farave të shegës është shumë i mirë për problemet e lëkurës si ekzema,psoriaza dhe ndihmon gjithashtu për rastet e djegies nga dielli.
Vaji i farave të shegës ndihmon në rigjenerimin e flokëve dhe i bën ato më të fortë dhe më të shëndetshëm.

Mund të përdoret përveç të tjerash në sallatë dhe ushqime të ndryshme.

Kete produkt e gjeni ne Vlore  perball shkolles artistike “NAIM FRASHERI” OSE shkolla e muzikes. Dhe ne facebook kontaktoni ne faqen Suhejla Albania (veshje dhe produkte bimore).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s