Cfare tregojne ngjyrat tek frutat dhe perimet!

Hani ngjyrat për shëndet:
E bardha (hudhra, lulelakra) për të forcuar sistemin imunitar.

E kuqja (speci i kuq, domatet, luleshtrydhet, mollat) për të përmiresuar shëndetin e zemrës dhe të gjakut.

E gjelbëra (spinaqi, sallata e gjelbër) për të pastruar trupin.
E verdha (bananet, limoni) për të forcuar elasisticitetin e lëkurës.
Portokalli (karrota, portokalli) për të parandaluar formimin e qelizave kancerogjene.
Vjollcë (boronica) për të rritur jetëgjatësinë.
Burimi:kosovalive360.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s